daja
27 اسفند 1401 - 22:07

به‌آب اندازی دو فروند کشتی نوساز داخلی در بندرعباس

بندرعباس - معاون امور دریایی بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: آزمون‌های دریانوردی دو فروند لندینگ‌کرافت نوساز ۸۰۰ تنی ساخت صنایع داخلی کشور در یکی از شرکت‌های کشتی‌سازی به آب اندازی شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، اسماعیل مکی‌زاده اظهارکرد: در روزهای پایانی سال، آزمون‌های دریانوردی دو فروند لندینگ‌کرافت نوساز ۸۰۰ تنی ساخت صنایع داخلی کشور با حضور و نظارت کارشناسان اداره مرکزی بازرسی و ثبت شناورها و موسسات رده‌بندی داخلی با موفقیت انجام شد.

به گفته وی، این دو شناور مشابه هم به طول سرتاسری ۵۳ متر، ۱۴,۵۰ متر عرض و دارای ۲.۲۵ متر آبخور بوده که تمامی مراحل طراحی، ساخت، تکمیل و نصب تجهیزات در یکی از شرکت‌های شناور سازی داخلی و به شکل کاملاً بومی بدست متخصصان و کارشناسان داخلی ساخته شده است.

معاون امور دریایی بنادر و دریانوردی هرمزگان در خصوص مشخصات فنی این دو فروند شناور نیز گفت: این شناورها هریک دارای ۲ دستگاه موتور اصلی ۸۳۰ اسب بخار و سرعت ۱۰ گره دریایی با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی پس از صدور گواهینامه‌های فنی، ایمنی و دریایی مجاز به تردد و بهره‌برداری با پرچم کشور خواهد بود.

مکی‌زاده خاطرنشان کرد: چهار فروند شناور لندینگ کرافت دیگر نیز با ابعاد متفاوت در شناور سازی های بخش خصوصی شهرستان بندرعباس در حال ساخت است.

گفتنی است؛ ۲ فروند کشتی خدماتی ۴۰ متری با ۱۰ متر عرض ساخت صنایع کشتی سازی بندرعباس نیز در ایام دهه فجر امسال به آب‌اندازی شد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1099520