daja
15 اسفند 1401 - 12:34

تشریح جزئیات جلسه کارگروه ویژه حقیقت‌یاب مسمومیت دانش‌آموزان مجلس

سخنگوی کارگروه ویژه حقیقت‌یاب مجلس برای بررسی مسمومیت دانش آموزش گفت: مجلس این موضوع را تا حصول نتیجه و رفع نگرانی جامعه در تامین سلامت دانش آموزان دنبال می‌کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، زهرا شیخی در تشریح نخستین نشست کارگروه حقیقت‌یاب مجلس به منظور بررسی مسمومیت تعدادی از دانش آموزش مدارس کشور، گفت: پیرو دستور رئیس مجلس مبنی بر رسیدگی به موضوع و کشف علل مسمومیت برخی دانش آموزان مدارس، کارگروه حقیقت یاب متشکل از نمایندگان ۴ کمیسیون تخصصی بهداشت، آموزش، امنیت ملی و امور داخلی کشور تشکیل شد.

وی افزود: این نشست با حضور مسئولان و کارشناسان وزارت بهداشت و درمان، وزارت کشور، آموزش و پرورش، اطلاعات و سازمان‌های اطلاعات سپاه و اطلاعات فراجا در محل کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها برگزار شد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مسئولان وزارت آموزش و پرورش آمار تفکیکی استانی و همچنین اقدامات صورت گرفته در دو سطح ملی و استانی در تعامل بین اولیا، معلمان و مدیران مدارس را تشریح کردند و مسئولان و کارشناسان وزارت بهداشت هم گزارشی از جلسات کمیته علمی وزارت بهداشت ارائه کردند که این گزارش، جمع‌بندی شرح حال بالینی بیماران و نیز بررسی‌های آزمایشگاهی آنها بود. همچنین دستگاه‌های اطلاعاتی، امنیتی و انتظامی در ادامه گزارشی از بررسی فرضیه‌ها و انگیزه‌های مختلف را ارائه کردند.

شیخی گفت: اعضای کارگروه و نمایندگان مجلس با تقدیر و تشکر از تلاش‌ها و زحمات دستگاه‌های اجرایی و امنیتی و با توجه به نگرانی‌های ایجاد شده برای خانواده‌ها و دغدغه به حق آحاد مردم و فضاسازی رسانه‌های دشمن در مخدوش کردن امنیت روانی و اجتماعی بر خود لازم می‌دانند که موضوع را تا حصول نتیجه و رفع نگرانی جامعه در تأمین سلامت دانش‌آموزان دنبال کنند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1076363