daja
21 اسفند 1401 - 10:11

سیاست ایران حفظ ثبات و امنیت در منطقه است

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به احیای روابط ایران و عربستان، گفت: سیاست جمهوری اسلامی ایران حفظ ثبات و امنیت در منطقه و خلیج فارس بدون دخالت خارجی بوده و خواهد بود.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدباقر قالیباف در نطق پیش از دستور جلسه علنی امروز (یکشنبه ۲۱ اسفند ماه) مجلس شورای اسلامی درباره احیای روابط میان ایران و عربستان، گفت: سیاست جمهوری اسلامی ایران حفظ ثبات و امنیت در منطقه و خلیج فارس بدون دخالت خارجی بوده و است و این توافق نشان داد عامل اصلی اختلاف در منطقه، دخالت همین قدرت‌ها بوده است.

وی بیان کرد: احیای روابط دو کشور مهم همسایه این امید جدی را ایجاد کرده که این اتفاق آغازی برای توسعه همکاری‌های سیاسی و اقتصادی دو کشور باشد که همه کشورهای منطقه از آن منفعت می‌برند.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: پیش شرط تحقق توسعه همکاری‌ها میان ایران و عربستان، رعایت حسن همجواری و ایجاد اعتماد متقابل است. همچنین امیدواریم عربستان در برابر خطرات رژیم تمامیت خواه و ضداسلام صهیونیستی هوشیارانه و دوراندیشانه عمل کند و در برابر طرح سازش و عادی سازی روابط موضع قاطع و شفاف اتخاذ کند. از کشورهای چین، عراق و عمان که در این مذاکرات نقش مناسبی را ایفا کردند، تشکر می‌کنیم.

وی در ادامه درباره مسمومیت دانش‌آموزان، گفت: مجدداً از کمیسیون‌های امنیت ملی، شوراها، بهداشت و آموزش مجلس می‌خواهم هر چه زودتر گزارش اقدامات و نتایج به دست آمده خود درباره ماجرای دختران دانش‌آموز را به نمایندگان و مردم ارائه کنند.

در حال تکمیل

منبع: مهر
شناسه خبر: 1087703